Ze względów finansowych nocowaliśmy oczywiście na tanich polach namiotowych. Pola te w porównaniu do innych opcji takich jak biwaki czy też schroniska są naprawdę tanie, gdyż opłata za jedną noc od osoby jest stała i wynosi 15Dkr czyli praktycznie tyle, ile kosztuje batonik Snickers na Bornholmie:) Na większości z nich można skorzystać z bezpłatnych toalet, jak również za dodatkową opłatą, którą na ogół egzekwuje Twoja uczciwość, można wziąść ciepły prysznic. Właściciele to przemili, życzliwi turystom ludzie.

Lejerplads Egelokke
Moselokkevej 5,Allinge, tel. 56450108
Właściciele: Jytte i Hans Henrik Krak
Przy gospodarstwie Egelokke znajdują się dwa pola namiotowe. Pierwsze położone jest bezpośrednio przy gospodarstwie. Jego zaletą jest niewątpliwie bliskość łazienki i toalety jak również drewniane stoły, na których można przygotować posiłek. My jednak (ze względu na zapachy:) wybraliśmy drugie pole usytuowane trochę dalej, ale za to na ładnej, leśnej polanie w pobliżu małego jeziorka. Można tam rozpalić ognisko. Na polu namiotowym dostępna jest łazienka a w niej dwie toalety, dwie umywalki oraz prysznic z ciepłą wodą. Zimna woda jest bezpłatna, natomiast jeżeli ktoś chce skorzystać z ciepłej powinien wrzucić do małej skrzyneczki opłatę: 1 koronę za każdą minutę. Oczywiscie jak to na Bornholmie nikt nie sprawdza jak długo korzysta się z ciepłej wody, wiec czas należy mierzyć samodzielnie. Za nocleg można zapłacić albo gospodarzom albo bezpośrednio do skrzyneczki. W łazience można ponadto nieodpłatnie skorzystać z prądu jak również zagotować w czajniku wodę.

Lejerplads Lille Sursankegard
Sursankevej 8, Ronne, tel. 56963029
Właściciele: Elna i Holger Olsen
Pole namiotowe państwa Olsen znajduje się na terenie ich gospodarstwa - w ślicznym ogrodzie, gdzie dla turystów przygotowane są plastikowe stoły i krzesełka jak również dwa 'wychodki' :) Można jednak za dodatkową opłatą w wysokości 15 Dkr skorzystać z łazienki, która mieści się w mieszkaniu właścicieli. Istnieje również możliwość zagotowania wody w czajniku. To pole namiotowe chyba najbardziej nam się podobało i jest naprawdę godne polecenia!

Lejrplads Gulhave
Gulbakkevejen 6, Aakirkeby, tel. 56999284
Właściciele: Lisbeth i Benny Jensen
Tego pola namiotowego niestety nie odwiedziliśmy,więc umieszczę tylko te informacje, które znajdują się na ulotce z tanimi polami namiotowymi. Plac biwakowy znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu, w pobliżu lasu Almindingen, trzeciego co do wielkości lasu w Dani i podobno najpiękniejszego:)

Lejrplads Slettegard
Gudhjemvej 35, Gudhjem, tel. 5649 5028
www.slettegrd.dk
Właściciel: Ole Harild
Niestety tego pola również nie odwiedziliśmy. Ulotka za to głosi iż jest ono pięknie położone a plac biwakowy otaczają: szumiący strumyk i strome skały. Na gospodarstwie istnieje możliwość wynajęcia nowoczesnego i wygodnego mieszkania.

Lejrplads Ellesgard Paradisbakkerne
Ibskervej 35, Svaneke, tel. 5649 2165
e-mail: ellesgrd@post5.tele.dk
Właściciele:Marianne Pedersen i Hans Bjerregard
Pole to położone jest na skraju lasu w znacznej odległości od gospodarstwa właścicieli i jednocześnie od łazienki. Aby wziąść prysznic(za dodatkową opłatą) należy więc przejść się kawałek dróżką wśród pól. Z toalety można natomiast skorzystać znacznie bliżej, gdyż z drugiej strony pola biwakowego znajduje się bezpłatna toaleta. Zimna woda, przywożona jest na pole przez właściciela w ogromnym kotle natomiast jedzenie można przygotowywać na drewnianych stołach. Ogólnie samo pole namiotowe jest bardzo przyjemne, chociaż łazienka znajduje się stanowczo zbyt daleko :) Za to widoki są śliczne. Niektórzy z nas próbowali nawet polować, jakkolwiek bezskutecznie z powodu chmur, na wschód słońca;) Opłatę za gorący prysznic zostawia się w misce znajdującej się obok łazienki, natomiast za sam nocleg płaci się właścicielce, która pod wieczór odwiedza pole namiotowe.

Lejrplads Lille Gadegard
Sondre Landevej 63, Pedresker, Akirkeby
tel. 56978063, e-mail:a7@a7dk, www.a7.dk
Właściciel: Jesper Paulsen
To pierwsze pole namiotowe, które odwiedziliśmy. Samo pole biwakowe to kawałek wydzielonej łąki między pastwiskiem a największą w Danii winnicą (28 000m2). Na miejsu, w kawiarni można więc kupić miejscowe wino od przesympatycznego właściciela winiarni i zarazem placu biwakowego. Niestety nie ma łazienki ani prysznica, można za to skorzystac z ładnych, bezpłatnych toalet, w których sa umywalki z ciepłą wodą.


Pestkart